Rekuperacja Poznań

 

Rekuperacja w Poznaniu to oferta kierowana do wszystkich właścicieli domów, którzy chcą postawić na wysoką jakość powietrza, jakim oddychają domownicy. Dzisiaj przedstawimy nie tylko nasze usługi, ale przede wszystkim korzyści, jakie płyną w wyniku montażu systemu rekuperacyjnego w budynku. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy są zdecydowani na inwestycję w taki rodzaj wentylacji.

Czym jest rekuperacja – model wentylacji montowanej przez nas w domach w Poznaniu?

Rekuperacja w domu, która staje się coraz częściej wybieranym modelem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wykorzystuje centrale wentylacyjne, w których znajdują się wentylatory, czyli urządzenia wytwarzające ruch powietrza. Głównym celem tego systemu jest odprowadzenie zużytego powietrza z wewnątrz budynku, a następnie odzyskanie z niego ciepła. Kolejnym etapem, jaki zachodzi w sercu instalacji, czyli w rekuperatorze jest ogrzanie tym ciepłem powietrza zewnętrznego , usunięcie z niego wilgoci i zanieczyszczeń oraz wpuszczenie go do pomieszczeń. W ten sposób dochodzi do wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

W porównaniu do klasycznej wentylacji grawitacyjnej, która niegdyś była stosowana w każdym budynku, w przypadku rekuperacji mamy zapewnione także oczyszczanie powietrza. Kolejną różnicą jest brak konieczności posiadania komina wentylacji oraz różnych wywietrzników w oknach.

Zalety i korzyści płynące z montażu instalacji wentylacji mechanicznej – rekuperacji w Poznaniu

Decydując się na montaż rekuperacji w Poznaniu, można liczyć przede wszystkim na zautomatyzowaną wymianę powietrza w domu. W ten sposób nie trzeba zastanawiać się jakie wywietrzniki i gdzie je zainstalować, aby przepływ świeżego powietrza był na zoptymalizowanym poziomie. Rekuperacja na terenie Poznania to także gwarancja oczyszczania powietrza, które doprowadzane jest do budynku. Zaawansowane filtry i inne akcesoria do rekuperacji pozwalają wychwycić nawet najmniejsze cząstki smogu.

Kolejna zaletą, jaką niesie ze sobą wentylacja mechaniczna w Poznaniu to odzyskanie ciepła z odprowadzanego powietrza, zatrzymanie go w rekuperatorze oraz oddanie do świeżego i zimnego powietrza z zewnątrz. W ten sposób można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu domu, mając zapewnione nieustannie ciepłe powietrze.

Rekuperacja będzie bardzo dobrą inwestycją dla alergików, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami ze względu na zanieczyszczone powietrze, czy pylące drzewa na wiosnę. Czysta aura zwiększy także jakość snu dzieci i dorosłych, którzy zmagają się z alergią na roztocza. Wpływa ona również na jakość skóry oraz zdrowie, bowiem rekuperator oczyszcza powietrze z bakterii i wirusów.

Montaż rekuperacji na terenie Poznania

Wentylacja z odzyskiem ciepła w Poznaniu to nasza specjalność. Jeśli szukasz wyspecjalizowanych pracowników, którzy przeprowadzą cały montaż bez żadnych kłopotów i w szybkim tempie, zapraszamy do kontaktu. Posiadamy w sprzedaży różne sterowniki rekuperatora do wyboru w zależności od montowanej instalacji, powierzchni domu oraz upodobań mieszkańców. W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli rekuperatorów np. z wymiennikiem przeciwprądowym oraz obrotowym lub w wersji stojącej czy podwieszanej.

Działamy na obszarach:

Jak może wyglądać rekuperacja w Twoim domu?
Przekonaj się na przykładzie naszej
wirtualnej makiety
Jak zabrać się za rekuperację?
Z nami to łatwizna!