Czym jest rekuperacja?

Jak możemy dostarczyć do Twojego domu
czyste i świeże powietrze bez strat ciepła?

Czym jest rekuperacja?

Jak możemy dostarczyć do Twojego domu
czyste i świeże powietrze bez strat ciepła?

Rekuperacja

 

Rekuperator – co to jest?

Rekuperator to centrala wentylacyjna z wbudowanym wymiennikiem ciepła, umożliwiającym stały odzysk energii termicznej. Wymiana następuje w wyniku pobrania ciepła z powietrza brudnego, już ogrzanego, wyrzucanego z domu przez wymiennik i oddaniu go powietrzu czystemu, nawiewanemu z zewnątrz.

Rekuperacja – co to jest?

Rekuperacja to odzyskiwanie ciepła z powietrza w celu jego ponownego wykorzystania. Aby uzyskać efekt rekuperacji, należy wyposażyć swój dom w nowoczesną centralę wentylacyjną z wymiennikiem ciepła (rekuperator) oraz system wentylacji mechanicznej dla domów jednorodzinnych FlexiVent.

Dodatkową korzyścią z rekuperacji jest czyste powietrze rozprowadzone równomiernie po całym domu. Filtry zamontowane w centrali zatrzymują zanieczyszczenia, drobnoustroje, pyłki i alergeny. Przepływ powietrza wymuszają wydajne i energooszczędne wentylatory, dzięki czemu instalacja, w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, działa niezawodnie przez cały rok.

Rekuperacja w Twoim domu

 

Wyposażenie domu w centralną wentylację z odzyskiem ciepła wiąże się z zainstalowaniem w nim właściwie zaprojektowanego systemu wentylacyjnego FlexiVent. System ten składa się z kanałów rozprowadzających powietrze w budynku. Kanały wentylacyjne najlepiej zamontować razem z innymi instalacjami. Zaplanowanie rekuperacji przed przystąpieniem do budowy zagwarantuje nam znaczące oszczędności.

Na etapie budowy:
– brak konieczności wykonania kominów i szachtów wentylacyjnych,
– brak konieczności montowania nawiewników w oknach, zakupu rozszczelnionych okien, możliwość zainstalowania okien nieotwieralnych.

Na etapie wykonania instalacji:
– brak konieczności dodatkowego zabudowywania instalacji i wykonywania obejść przez przeszkody konstrukcyjne, np. robienia odwiertów w ścianach lub posadzkach.
– brak kolizji z innymi instalacjami.

W wykończonym już domu wystarczy zamontować rekuperator, który od razu będzie gotowy do pracy.

Jeśli w Twoim projekcie domu nie ma uwzględnionej rekuperacji – nic straconego! Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie propozycję z wyceną i pełną dokumentacją.

Co zyskujesz?

 

– do 25% oszczędności energii cieplnej
– zdrowe, czyste i świeże powietrze
– możliwości zdalnej kontroli stanu powietrza – poziomu wilgotności i CO₂
– ciszę oraz brak przeciągów
– komfortową atmosferę

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to świeże i czyste powietrze, wpływające pozytywnie na samopoczucie oraz zdrowie domowników. Brak konieczności otwierania okien minimalizuje ryzyko włamania, a także chroni przed: stratami ciepła, hałasem ulicznym, przeciągami oraz owadami. Stała praca systemu wentylacyjnego, w połączeniu z kontrolą wilgoci w pomieszczeniach zapewnia powietrze bez grzybów i pleśni. Filtry w centrali wentylacyjnej powstrzymują smog, alergeny i inne drobnoustroje. Rekuperacja pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania budynku nawet do 25%. Zmniejszenie zużycia energii cieplnej to przede wszystkim wymierne oszczędności, a także korzyści dla środowiska.

Automatyka A21 zapewnia dostosowanie pracy centrali do aktualnych potrzeb użytkowania, możliwość ustawienia tygodniowego harmonogramu pracy, integracji systemu z czujnikami, współpracę z systemami Inteligentnego Budynku (BMS, ModBus). A to wszystko może odbywać się zdalne z naszą aplikacją mobilną.

TWOJE KORZYŚCI

Obniżenie kosztów
ogrzewania domu
do 25% dzięki
odzyskowi
ciepła.

Kontrola
poziomu CO2
– lepsze samopoczucie
i koncentracja
każdego dnia.

Czyste
powietrze
bez smogu
i drobnoustrojów.

Brak przeciągów
i hałasów

z zewnątrz.

Kontrola poziomu
wilgotności
– mury wolne
od pleśni,
grzybów
i skroplin.

Brak owadów
i kurzu
napływających
z zewnątrz.

Większe
bezpieczeństwo
mieszkańców
dzięki zamkniętym
oknom.

Odpowiednia
ilość powietrza
niezależnie od
warunków
zewnętrznych.

Ilość powietrza
dostosowana do potrzeb
domowników,
dzięki
ustawieniom
trybów pracy.

REKUPERACJA – ZALETY

Poznaj zalety rekuperacji

 

Zastanawiasz się, jakie są zalety rekuperacji? Obejrzyj film i zobacz, w jaki sposób instalacja rekuperacji wpłynie na poprawę Twojego zdrowia i komfortu, a także podniesienie standard życia wszystkich domowników.

Jak może wyglądać rekuperacja w Twoim domu?
Przekonaj się na przykładzie naszej
wirtualnej makiety
Jak zabrać się za rekuperację?
Z nami to łatwizna!