Rekuperacja Gdańsk

 

Rekuperacja w Gdańsku to oferta kierowana dla wszystkich mieszkańców tego Trójmiasta, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie lub zastanawiają się jaką wentylację zamontować w swoim domu. Dzisiaj podpowiemy, dlaczego warto zainwestować w model mechanicznej wentylacji oraz jakie korzyści z niej płyną. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zyskać jeszcze więcej informacji.

Czym jest rekuperacja? Jak działa ten system wentylacji, którego montaż oferujemy na terenie Gdańska?

Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej, która wspierana jest przy pomocy urządzenia zwanego rekuperatorem. Cała instalacja polega na wymianie powietrza z wewnątrz budynku oraz odzyskaniu z niego ciepła. Następnie zaciągane powietrze z zewnątrz jest nim ogrzewane. Ponadto dzięki specjalnym filtrom w rekuperatorze zachodzi dokładne oczyszczenie powietrza. Wpływa to znacząco na to, czym oddychamy we własnych domach.

Zautomatyzowana wymiana powietrza to nowoczesne rozwiązania, które znacznie się różnią od klasycznej wentylacji grawitacyjnej, od której coraz więcej osób odchodzi. Polega ona na wymianie powietrza w budynku, dzięki umieszczeniu kominów wentylacyjnych i specjalnych wywietrzników. Niestety one ani nie ogrzewają powietrza, ani go nie oczyszczają.

Rekuperatory

Dobierz urządzenie idealne dla Twojego domu

Sprawdź ofertę efektywnych, cichych i wydajnych central wentylacyjnych. Dobierz najlepszy rekuperator do swoich potrzeb.

Jakie są zalety i korzyści wentylacji mechanicznej (rekuperacji), którą montujemy w Gdańsku?

Rekuperacja w domu niesie ze sobą wiele korzyści dla domowników. Pierwszą zaletą, jaką od razu mieszkańcy odczują, będzie czyste powietrze. Specjalne filtry węglowe i inne akcesoria do rekuperacji wyłapują wszelkie zanieczyszczenia, pyły, a także wirusy i bakterie z powietrza. Przekłada się to nie tylko na komfort funkcjonowania, ale również na zdrowie i jakość snu dzieci i dorosłych.

Wentylacja mechaniczna w Gdańsku to także zapewnienie ogrzania wpuszczanego powietrza do domu, bez konieczności wykorzystania energii elektrycznej czy pieców. Wpłynie to w znacznym stopniu na rachunki i odciąży budżet domowy. Rekuperacja będzie idealną inwestycją dla alergików o różnym podłożu. Dzięki filtrom wyłapywane są cząstki kurzu oraz pyłki drzew i kwiatów, które najczęściej powodują uczulenia.

Czyste powietrze już pierwszego dnia będzie odczuwalne przez mieszkańców. Jak można się domyślić, pozytywnie wpłynie także na jakość skóry. Jeśli posiadasz zwierzęta domowe, to kolejny powód, dla którego warto rozważyć montaż rekuperacji.

Akcesoria

Wszystko, co jest potrzebne, aby Twój rekuperator działał jeszcze lepiej

Rekuperacja to nie tylko centrala wentylacyjna. Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria: filtry, czujniki, nagrzewnice i wiele więcej.

Sterowniki

Dobierz najlepszy panel sterowania Twojej rekuperacji

Kontrola nad całym systemem rekuperacji w jednym małym urządzeniu. Wybierz najlepszy panel sterowania i zarządzaj swoją wentylacją.

Oferta montażu rekuperacji w Gdańsku i okolicach

Oferujemy instalację oraz serwis wentylacji mechanicznej na terenie Gdańska i w okolicznych miejscowościach. W sprzedaży posiadamy różne typu rekuperatorów. Do wyboru są modele z wymiennikiem przeciwprądowym i obrotowym, a także w wersji stojącej lub podwieszanej pod sufitem. Przy montażu zapewniamy umiejscowienie sterownika rekuperatora w wybranym miejscu. Jego model zależny jest od systemu wybranej automatyki. Może być dotykowy, natynkowy lub podtynkowy. Przed realizacją zlecenia zawsze tworzymy schemat całej instalacji na podstawie dostarczonego do nas rzutu domu. W ten sposób możemy zapewnić, że system będzie działał zgodnie z oczekiwaniami.

Działamy na obszarach:

Sprawdź nasze poradniki:

Gdzie najlepiej umieścić rekuperator?

Planując instalację systemu rekuperacji, jednym z kluczowych aspektów jest decyzja dotycząca lokalizacji rekuperatora. Wybór odpowiedniego miejsca może zdecydowanie wpłynąć na efektywność samego systemu oraz na wygodę użytkowania. Przedstawiamy kilka propozycji, które pomogą Ci zdecydować, gdzie umieścić rekuperator.

WIĘCEJ

Czy rekuperacja oczyszcza powietrze?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i poszukiwania sposobów na poprawę jakości życia coraz więcej osób zastanawia się nad skutecznością systemów rekuperacji. Pytanie, czy rekuperacja oczyszcza powietrze, staje się coraz bardziej istotne, zwłaszcza w kontekście walki z zanieczyszczeniem powietrza w naszych domach. W tym wpisie przyjrzymy się, jak działają systemy rekuperacji i czy faktycznie przyczyniają się do oczyszczania powietrza, które oddychamy na co dzień.

WIĘCEJ

Dofinansowanie na rekuperację – program Czyste Powietrze

Z roku na rok rośnie popularność wentylacji mechanicznej. Może być to zasługa programu „Czyste Powietrze”. Rekuperacja i dostarczanie czystego i świeżego powietrza jest niezbędne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia w domu.

WIĘCEJ

Dom pasywny – co to jest?

Osoby planujące budowę własnej nieruchomości często decydują się na dom pasywny. Co to takiego? To budynek, który jest niemal samowystarczalny jeśli chodzi o ogrzewanie...

WIĘCEJ
Jak może wyglądać rekuperacja w Twoim domu?
Przekonaj się na przykładzie naszej
wirtualnej makiety
Jak zabrać się za rekuperację?
Z nami to łatwizna!